למה כדאי לכם למצוא את החולדה שמסתובבת בבית

תוכן עניינים
דנה שרון

דנה שרון, עורכת תוכן ראשית.

מאוד קל להתעלם מבעיות מזדמנות ברחבי הבית, כמו למשל עכברושים או חולדות. יחד עם זאת, עצם ההתעלמות מבעיה זו עשויה להוביל לתוצאות חמורות שאינן נעימות במיוחד. כך למשל, חולדות עשויות לגרום לנזק ברכוש שלכם, להפיץ מחלות ואף לפגוע בשלמות המבנית של ביתכם. במאמר זה נסביר מהי הסיבה בגינה כדאי לכם למצוא את החולדות המסתובבות בביתכם.

סיכונים בריאותיים

חולדות עשויות לשאת עמן מבחר מחלות העשויות להיות מועברות בין בני אדם ובין חיות מחמד. לכן, זוהי אחת מהסיבות היותר משמעותיות לאיתור החולדות המסתובבות בבית. בין המחלות שחולדות נושאות עימן הן נגיף הנטה (hantavirus) או סלמונלה. חולדות עשויות להפיץ את המחלות על ידי צואתן, הנשיכות שלהם ומתן שתן. בקרב אנשים מסויימים, חולדות אף עשויות לעורר אסטמה או אלרגיות. רוצים להפחית את הסיכון עבור חשיפת הסכנות הבריאותיות? עליכם להוציא את החולדות מהבית.

נזק עבור הרכוש שלכם

אחד הדברים הידועים בקרב חולדות הוא השיניים החדות שלהם – על ידי כך, הן עשויות לעשות נזק רציני לרכוש שלכם, שכן, חולדות משתמשות בשיניים על מנת לכרסם פלסטיק, מתכת ועץ. במילים אחרות, החולדות עשויות לעשות נזקים גם לקירות ביתכם, לרצפה, לרהיטים, לחוטי החשמל (מה שעלול לגרום לשריפה).

איפה ניתן למצוא שירותים של לוכד חולדות?

בהתאם למקום המגורים שלכם, ניתן לחפש המלצות דרך משפחה, חברים ורשתות חברתיות לגבי איש מקצוע אמין, יעיל ומנוסה בתחום לכידת חולדות. כמו כן, ניתן להסתייע גם בשירותי מנועי החיפוש – "לוכד חולדות" או "איך לתפוס חולדות בבית" כנראה ייתנו לכם את האופציות הטובות ביותר ליד ביתכם.

 

לסיכום, חשוב לציין כי יש להסתייע באיש מקצוע לאיתור והרחקה של חולדות מביתכם, שכן הדבר חיוני מאוד על מנת להגן על בריאותכם ועל הרכוש שלכם. יחד עם זאת, עשוי להיות קשה להיפטר מחולדות לאחר שהם מוצאים מקום בביתכם, שכן מניעה למעשה מהווה מפתח – זאת על ידי איתור ואיטום של נקודות הכניסה של החולדות, שמירה על מזון בבית ועל ניקיון וסדר – כך למעשה תוכלו להפחית ולצמצם את הסיכון של כניסת חולדות לביתכם.

רוצים להתייעץ עם מומחים בתחום? לחצו כאן >> cobra1.co.il

חולדה

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

מי אנחנו?

PAPI – הוא המגזין הגדול בישראל לכל הנושאים הכי חמים שיש היום. אנחנו מביאים עד אליכם את כל הכתבות שבא לך לקרוא בנושאים אקטואליים. אנחנו דואגים שתהיו מעודכנים כל הזמן!

מאמרים נוספים שכדאי לקרוא:

הירשמו לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן