מידע מקצועי על תרופות טבעיות

תוכן עניינים
דנה שרון

דנה שרון, עורכת תוכן ראשית.

חומרים אשר מיוצרים על ידי צמחים הם מקור מעולה בשביל תרופות וטיפולים רפואיים, נכון שכל פיתוח של תרופה הוא תהליך מאוד ארוך ומסובך. פיתוחים של תרופות מצמחים שונים הוא תהליך אשר טומן בחובו אתגרים מאוד מיוחדים. התהליך שיש בפיתוח תרופה הוא כמעט תמיד תהליך מאוד מורכב אשר נמשך מספר שנים, עם אחוזים של הצלחה מאוד נמוכים. חוץ מהקשיים הנורמלים, כשעובדים עם חומרים שמקורם ממקור צמחי, ישנם כמה אתגרים משמעותיים נוספים. צמחים מייצרים שלל חומרים כימיים שניתן להשתמש בהם, וכמעט תמיד החומרים האלה הם חומרים שהם נדיפים אשר מיוצרים בשביל להגן על הצמח מפני תנאים קשים מאוד כמו יובש או מזיקים שונים. לפני שאפשר בכלל להתחיל לפתח את התרופה חייב את הידע בסיסי על שלל החומרים האלה ועל ההשפעה שלהם על גוף האדם. מכיוון שיש אלפי חומרים מצמחים שונים, ובגלל שכל בדיקה שכזאת עולה הרבה מאוד כסף, יש קושי גדול להחליט איזה חומרים צריך לבדוק. ניתן להסתמך על מידע מקצועי על תרופות טבעיות ועל הידע של העבר בשביל ולבדוק צמחים שכבר השתמשו בהם בעבר בשביל לטפל בסימפטומים אחרים ושונים, אבל זה לא כל כך מבטיח שהצמח אכן משפיע בדיוק כמו שמצפים ממנו.

תרופות טבעיות נגד חרדות

ניתן לומר על תה ירוק, שהוא מסייע רבות לאיזון הקצב של הלב ועל לחץ הדם ובכך מרגיע אותכם. הטיפ הוא לשתות חמש עד עשרה ספלי תה ירוק בשבוע בודד. לגבי פסיפלורה, הפסיפלורה ידועה ביכולות הגדולה שלה בלהרגיע את הגוף ואפילו מרדימה אותו אם אתם נוטלים אותה במינונים מאוד גבוהים. אפשר להכין חליטה של תה מעלים של הפסיפלורה, לשתות אותו לפני השינה בשביל לקבל הרגעה והירדמות או כמה שאתם צריכים בשביל להירגע. צמחים של תבלינים שונים יכולים לתרום רבות בשביל איזון הגוף והרגעה שלו, לדוגמא מנטה, מליסה, בנוסף גם קמומיל ושמיר. את העלים של המנטה ושל המליסה אתם צריכים לחלוט במים רותחים. את השמיר ניתן להוסיף אל התיבול של התזונה היומיומית או כף גדולה מאוד של העלים בחצי כוס של מים רותחים ולשתות בשביל להירגע. 

Making natural Bach flower remedies

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

מי אנחנו?

PAPI – הוא המגזין הגדול בישראל לכל הנושאים הכי חמים שיש היום. אנחנו מביאים עד אליכם את כל הכתבות שבא לך לקרוא בנושאים אקטואליים. אנחנו דואגים שתהיו מעודכנים כל הזמן!

מאמרים נוספים שכדאי לקרוא:

הירשמו לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן